Witaj, w najlepszej auto pomocy drogowej w Krakowie!

Zadzwoń po lawetę! (+48) 733-349-906

Jak prawidłowo przewieźć motocykl na lawecie?

Data ostatniej aktualizacji: 18 październik 2023r. Autor: admin


Jak prawidłowo przewieźć motocykl na lawecie?

Motocykl to wolność, ale często bywa też problematyczny. Przy przeprowadzce albo w podróży kamperem przewóz motoru to nie lada wyzwanie logistyczne. Z naszym poradnikiem uporasz się z nim bez problemu!


W polskim realiach transport motocykla zazwyczaj wiąże się z wypożyczeniem lawety. Można tego też dokonać we wnętrzu samochodu dostawczego przystosowanego do przewodu pojazdów, jednak w wielu przypadkach taka opcja nie wchodzi w grę — jednoślad zajmuje większość przestrzeni ładunkowej. Nie zmieści się więc wraz z meblami przy przeprowadzce. Pozostaje więc jedynie transport motocykla na przyczepie. W większości przypadków wystarczy do tego prawo-jazdy kategorii B.


1. Dlaczego warto zwrócić uwagę na przewóz motocykla?

Każdy właściciel motocykla wie, jak ważne jest jego bezpieczeństwo. Przewóz motocykla na lawecie może wydawać się prostym zadaniem, ale wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Błędy podczas transportu mogą prowadzić do uszkodzeń maszyny!


2. Wybór odpowiedniej lawety,

Nie wszystkie lawety są takie same. Wybierając firmę do przewozu Twojego motocykla, upewnij się, że dysponuje ona odpowiednimi zaczepami. Laweta powinna być stabilna, a jej powierzchnia antypoślizgowa, aby motocykl nie przesuwał się podczas jazdy.


3. Przygotowanie motocykla do transportu,

Zanim motocykl zostanie załadowany na lawetę, upewnij się, że jest on w pełni zabezpieczony. Zdejmij wszystkie luźne elementy i zabezpiecz je oddzielnie. Sprawdź, czy akumulator jest odłączony i czy paliwo zostało opróżnione z baku.


4. Zabezpieczanie motocykla na lawecie,

To kluczowy moment! Używaj mocnych pasów do zabezpieczenia motocykla. Upewnij się, że jest on stabilny i nie ma możliwości przesunięcia się podczas transportu. Jeśli masz wątpliwości, poproś o pomoc specjalistę. Dodatkowym zabezpieczeniem będzie ustawienie motocykla na stojaku i wtedy umieszczenie go na lawecie. Tak unieruchomiona maszyna z pewnością nigdzie sama nie pojedzie.


Profesjonalne przewozy,

Jeśli obawiasz się, że transport sprzętu na lawecie może Cię przerosnąć, nic się nie martw. Wynajem lawety wraz z kierowcą zawsze będzie dobrą opcją. Fachowiec wie, jak zabezpieczyć przewożony ładunek. Dodatkowym atutem z użycia firmy świadczącej usługi lawetą jest ubezpieczenie — w przypadku, gdyby Twój motocykl uległ uszkodzeniu w czasie transportu, wszelkie szkody zostaną pokryte przez ubezpieczyciela. Da Ci to spokój ducha i pozwoli skupić się na ważniejszych sprawach. A po dowiezieniu jednośladu w nowe miejsce, wolny od trosk będziesz mógł oddać się podróży bez ograniczeń.