Witaj, w najlepszej auto pomocy drogowej w Krakowie!

Zadzwoń po lawetę! (+48) 733-349-906

Awaria w trasie — jak postępować?

Data ostatniej aktualizacji: 09 październik 2023r. Autor: admin


Awaria w trasie — jak postępować?

Awaria samochodu nigdy nie jest przyjemna, ale odpowiednie postępowanie może znacząco zmniejszyć stres i ryzyko. Kluczem jest spokój, znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa i szybkie działanie.


1. Awaria w mieście — pierwsze kroki.

Znajdujesz się w Krakowie, a Twój samochód nagle odmawia posłuszeństwa? Spokojnie! Przede wszystkim nie wpadaj w panikę. Włącz światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców o problemie. Jeśli to możliwe, postaraj się bezpiecznie zjechać na pobocze lub w najbliższy parking. Tam zadzwoń po pomoc drogową.

Jeśli Twoje auto nie jest w stanie samo zjechać na pobocze i tamuje ruch, wtedy koniecznie ustaw za nim trójkąt ostrzegawczy. Da on innym uczestnikom ruchu drogowego znać, że powinni zachować szczególną ostrożność.


2. Awaria na szosie — bezpieczeństwo przede wszystkim.

Jeśli Twój samochód zepsuje się na szosie, najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Włącz światła awaryjne i postaw trójkąt ostrzegawczy w 100 m od pojazdu albo przed zakrętem, jeśli Twój pojazd jest niewidoczny za łukiem drogi. Następnie oddal się od jezdni i czekaj w bezpiecznym miejscu na pomoc.


3. Problem pod blokiem czy na parkingu.

Awaria w takim miejscu może być szczególnie frustrująca. W pierwszej kolejności skontaktuj się z mechanikiem lub serwisem samochodowym. Jeśli problem nie zostanie szybko rozwiązany, rozważ skorzystanie z usług holowania. Dobrym pomysłem będzie też pomoc drogowa, której być może uda się usunąć usterkę na miejscu, dzięki czemu z niewielkim opóźnieniem ruszysz w trasę sprawnym autem.


4. Autostrada — specyficzne wyzwanie.

Gdy Twój samochód odmawia posłuszeństwa na autostradzie, postępuj podobnie jak na szosie. Pamiętaj jednak, że autostrady mają swoje specyficzne zasady. W razie potrzeby skorzystaj z telefonów awaryjnych rozmieszczonych co kilka kilometrów.

Gdy Twój pojazd został unieruchomiony na autostradzie czy na drodze ekspresowej, czym prędzej powiadom o tym służby. Zjedź autem na pas awaryjny i włącz światła ostrzegawcze. Jeśli to możliwe, opuść pojazd i pas drogowy, chowając się za barierkami. Na autostradzie zabronione jest holowanie, więc jedynym wyjściem będzie poczekanie na autolawetę.


Rozwiązanie? Holowanie na ratunek!

Nie możesz sobie poradzić samodzielnie? To nic złego! Jesteśmy tutaj, aby pomóc. Nasz zespół specjalistów jest dostępny 24/7, gotowy, aby przyjść z pomocą w każdej sytuacji.

Nie czekaj! Skontaktuj się z nami już teraz i przekonaj się, jak szybko i profesjonalnie potrafimy rozwiązać Twój problem. Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem!